http://www.omegla.org/wp-content/themes/Crafter
chat, chat siteleri
Omegla Sohbet Girişi İçin Tıklayınız
Anasayfa Ok Ok Omegla Nedir?
Sohbete Girmek icin Tıkla

Omegle dünyanın en büyük rasgele kameralı ve sesli sohbet sitelerinden birisidir. Bu sohbet sitesini dünya çapında ünlü yapan özellikleri saymakla bitmez. En önemli özelliği ise dünyanın dört bir yanından giren kullanıcıların hiçbir birini tanımadan rasgele sohbet etmesi ve sistemin tamamen ücretsiz ve üyeliksiz olmasıdır. Rus ruleti gibi olan bu kameralı ve sesli sohbet sistemine aynı anda dünyanın her yerinden insanların bağlanıp, görüntülü veya görüntüsüz sohbet yapabileceği bir platformdur.

Omegla Türkiye de bu büyük ağın Türkiye’de ki temsilciliğidir. Artık Türkiye’den de insanlar bu temsilcilik sayesinde siteye rahatlıkla ulaşabilmekte ve istedikleri gibi Chat yapabilmektedirler. Ülkemizde ki aramalarda Omegle ismi Omegla olarak değişmiştir. Çünkü Google kullanıcısı arama yaparken dünyada kullanılan ismi yerine Türkçeye uygun karakterli olan yazılışını kullanmayı tercih etmektedir.

Google arama motoruna ülkemizden katılan kullanıcılar Omegla yazdıkları zaman erişimi sağlayacaklardır. Erişimi bu kadar kolay olan bu sohbet sitesinin biraz da özelliklerine değinmek istiyoruz. Bu site Görüntülü sohbet hizmeti ile tüm dünyada adından bahsettirmeyi başaran bir sohbet platformudur. Dürüstlük en önemli ilkedir. Karşınızda ki insanın size kamera açması demek kendine olan özgüveninin en önemli göstergesidir. Sizin de ona kamera açmanız onun size karşı olan güvenini arttıracak en önemli etmen olacaktır. İnsanların birbirlerine olan güvenlerinin artması karşılıklı etkileşimi doğuracaktır. Belki de sadece sohbet etmek, kafa dağıtmak için girmiş olduğunuz bir siteden hayat arkadaşınızı bulabileceksiniz. Kaldı ki bu yolla tanışıp, evlenen pek çok çiftin olduğu da bilinen bir gerçektir.

Sitenin Türkçe olması kullanımını bizler için son derece basitleştirmiştir. Buda Türk kullanıcı sayısının artmasına imkan sağlamıştır. Fakat site içinde ki sohbet esnasında siz Türk veya Yabancı uyruklu insanlarla görüşebilirsiniz. Bunun tercihini yapacak olan sadece sizlersiniz. Birçok insan yabancı dilini geliştirmek için konuşmaya insan bulamamaktadır. Oysa bu site sayesinde öğrenmek istediğiniz dili kullanan pek çok kişiye ulaşabileceksiniz. Bu sayede de onlarla kurmuş olduğunuz iletişimin bir meyvesi olarak sizde yabancı dilinizi geliştirmeye imkan bulacaksınız. Hem de bunları yaparken tek kuruş para ödemeyeceksiniz. Çünkü site girişinde ne üyelik nede bir ücret ödemesi gerçekleşmemektedir. Tamamen bedava hizmet veren bu sitede kesintisiz olarak sohbet yapabilmektesiniz.

Benzer Yazılar
Yorumlar (1 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

Chatroulette

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları