http://www.omegla.org/wp-content/themes/Crafter
chat, chat siteleri
Omegla Sohbet Girişi İçin Tıklayınız
Anasayfa Ok Ok Chatroulette Nedir?
Sohbete Girmek icin Tıkla

Chatroulette nedir?

Modern dünyanın ve internetin bize sunmuş olduğu belki de en büyük nimetlerden bir tanesi Chat’dır. Chat internet üzerinde yapılan sohbete verilen genel isimdir. Bazen insanlar reel dünyanın içinde yaşadıkları sorunları ve duygusallıkları, reel dostlarına anlatamaz. Kendisini hiç tanımayan bir insanla bu sorunları çok daha rahat bir şekilde konuşup, kendini rahatlatabilir. İşte bu olanağı da insanlara internet üzerinden sağlayan sitelere sohbet sitesi adı verilmektedir.

Sohbet siteleri, geçmişten günümüze kadar çok farklı evrimler geçirerek günümüzde altın çağını yaşar bir boyuta ulaşmıştır. Altın çağdan kastımız Chatroulette sesli kameralı sohbet gibi bir teknolojiyi insanların hizmetine sunmaktadır. Şimdi Chatroulette nedir? Sorusu aklınıza gelebilir.

Chatroulette tüm dünyaca tanınan ve üyeliksiz ve ücretsiz rastgele görüntülü ve sesli sohbet sitesidir. Chatroulette sayesinde dünyanın dört bir yanından giren ve hiçbir birbirini tanımayan insanlar webcam aracılığıyla sohbet edilebilmektedir. Bu siteye giriş yaptığınız da kamera ile görüntülü sohbeti de kabul etmiş olmaktasınız. Karşınıza çıkan kişileri de beğenmez iseniz bir diğerine geç seçeneğiyle aramayı tekrardan başlatıp yeni insanlarla tanışabilmektesiniz. Geçmişte ki gibi birbirini hiç görmeden, tanımadan saatlerce bilgisayar başında yazı yazma devri tamamen kapanmıştır. Bu ve buna benzer siteler, internet üzerinden yapılan sohbete yeni bir soluk ve kalite getirmiştir.

Görsel basında da çokça yer alan Chatte farklı kimlik sunup, olduğundan genç göstermek ya da erkek olduğun halde bayan gibi muhabbet etmek vs. gibi saçmalıkların olmasına imkan tanımayan, kişilerin kendi öz benlikleri ile sohbet ettiği tek ortamdır. Siteye giriş yaptıktan sonra ister kendiniz gibi Türk olan insanlarla kendi lisanınızla sohbet edebilirsiniz, isterseniz de tamamen yabancı olan insanlarla farklı dillerde sohbet ederek ve birbirinizi görerek yeni dostluklar kurabilirsiniz. Burada görüntü ve ses olduktan sonra görüşme esnasında kiminle konuşmak istediğinize tamamen siz kendiniz karar veriyorsunuz.

Modernleşen dünya madem bizi bilgisayarlarla yaşamaya mahkum kıldı, o zaman bizlerde bilgisayar başında hem eğlenmenin hem de yeni dostluklar kurmanın yollarını incelemeliyiz. Milenyum çağında, dünya da bir çılgın boyutuna ulaşan kameralı chat için en sağlam ve kaliteli adres Chatroulette sitesidir. Henüz bu dünya ile tanışmadıysanız geç kalmış sayılmazsınız. Siteye kayıt yaptırın ve kameranızı açarak karşısına geçin. Belki hiç ummadığınız bir dostluk sizi orda bekliyordur…

chatroulette nedir

chatroulette nedir

Benzer Yazılar
Yorumlar (2 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

Chatroulette

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları